• naše weby..
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Pelhřimov: S "Hodinou H" o globálním rozvoji ve Španělsku

Hodina H vyslala na začátku května skupinu aktivních lidí z území Pelhřimovska, kteří se věnují nebo se chtějí věnovat práci s mládeží, do Španělska. Hlavním tématem vzdělávacího projektu byl globální rozvoj, jak napovídá samotný název projektu – Helping global development čili Pomáhání globálnímu rozvoji.

Mezinárodní projekt se konal v Alicante na jihovýchodě Španělska a během projektu se do tématu globálního rozvoje „ponořilo“ devět různých organizací z Evropské unie. Pracovníci s mládeží a mladí lidé, kteří jsou do práce s mládeží zapojeni, věnovali pět dní seznámení se s globálním rozvojem, globálními cíli, pracovali na metodách neformálního vzdělávání a jeho propojení s daným tématem. Jde například o téma konec chudoby, konec hladu, zdraví a kvalitní život, kvalitní vzdělání, rovnost mužů a žen, pitná voda a kanalizace a další.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Vsetín: Globální vzdělávání na základní škole

Globální vzdělávání na základní škole

Vsetín