• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

ČESKO: YouthSpeak Forum k SDGs se poprvé uskuteční v Praze

AIESEC, největší studenty řízená organizace na světě, chystá v Praze významnou akci, která šíří povědomí o SDGs mezi mladými lidmi. Iniciativa YouthSpeak byla založena právě na podporu dosažení 17 Cílů udržitelného rozvoje.

Iniciativa YouthSpeak se zabývá se otázkami, které mají smysl, vytváří povědomí a motivuje mladé lidi, protože jim dává prostor vyjádřit své názory na klíčové výzvy, ambice a směřování světa. Jako součást celosvětové iniciativy YouthSpeak připravuje v květnu AIESEC Česká republika konferenci YouthSpeak Forum - Projekty, co změní Česko.

Cílem konference YouthSpeak Forum (YSF) je motivovat studenty, mladé lidi, manažery firem, zakladatele start-up a neziskové organizace k zapojení se do řešení vybraných globálních problémů a nastartovat tak pozitivní změny ve věcech, na kterých jim záleží. Během dne tak účastníci konference získají pohled na globální problémy a inspirují se od zástupců firem a odborníků. Načerpají nové znalosti na workshopech, diskutují o řešeních a následně společně přichází k nápadům a pracují na vytvoření nových projektů, které pomohou změnit naše okolí k lepšímu.
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Vsetín: Globální vzdělávání na základní škole

Globální vzdělávání na základní škole

Vsetín

ČESKO: YouthSpeak Forum k SDGs se poprvé uskuteční v Praze

YouthSpeak Forum k SDGs se poprvé uskuteční v Praze

ČESKO

ČESKO: Kam s nepoužívanými dárky a přebytky v domácnosti

Kam s nepoužívanými dárky a přebytky v domácnosti

ČESKO

Liberec: O změnách klimatu jednaly "školní země"

O změnách klimatu jednaly "školní země"

Liberec

ČESKO: Co přesně je fair trade a proč by vás to mělo zajímat

Co přesně je fair trade a proč by vás to mělo zajímat

ČESKO

Pelhřimov: S "Hodinou H" o globálním rozvoji ve Španělsku

S "Hodinou H" o globálním rozvoji ve Španělsku

Pelhřimov